Atgal

Miesto aikštės - bendruomenės istorijos atspindys

Turbūt neįsivaizduotumėte Vatikano arba Venecijos be šv. Petro arba švento Morkaus aikščių, Krokuvos be Turgaus aikštės, arba Kauno, Vilniaus be Rotušės ir Katedros aikščių. Pažvelgus į Lietuvos miestus ir miestelius, taip pat rasime aikštes, anksčiau buvusias turgaus, kermošiaus vietomis, šiuo metu tampančias reakreacinėmis vietomis miestiečiams ir miesto svečiams, kuriose rengiamos laikinosios bibliotekos, vaikų žaidimo vietos, įsikuria lauko kavinės, ar tiesiog ... vedamos pamokos.
Leiskite pristatyti keletą unikalių aikščių, kurioms panaudoti UAB, Betono mozaika gaminiai.

 
Apie projektus plačiau: Structum

 

 

Aikštė Varėnoje.

Subtiliai atkuria Varėnos miesto herbe įamžintus simbolius – bitę ir baltus viržių žiedus. Bitė, simbolizuojanti senas krašto bitininkystės tradicijas, atgimė aikštėje įrengtu, bei upę simbolizuojančiu fontanėliu, kurio ištakose – fontanas – Korys, o „deltoje“ – Bičių spiečius. Heraldinius viržių žiedus atpažinsime natūralaus akmens gaminiuose, kuriais dengta beveik 7000 m2 erdvė, o modernumo aikštei suteikia lakoniškos mažosios architektūros formos bei natūralaus juodo akmens faktūros dviračių takelis. Aikštę puošiantys želdiniai taip pat parinkti neatsitiktinai – tai kultūriniai ir laukiniai Dzūkijos augalai auginti dzūkų sodybose ir  Dzūkijos gamtoje.

 

Aikštė Kuršėnuose.

Lauryno Ivinskio aikštė Kuršėnuose, unikali savo raštu – naudojant dviejų spalvų UAB Betono mozaika gaminius sukurtas lino audinį primenantis raštas. Tautine pyne papuoštas visas, 5000 m2 aikštės plotas, panaudojant natūralaus akmens faktūros gaminius. Simboliška, kad aikštėje puikiai dera senovinis raštas, naujos technologijos betono gaminiai, novatoriškas fontanas, bei mažosios architektūros elementai.

 

Miesto aikštės - bendruomenės istorijos atspindys

Aikštė Joniškyje.

Įamžinanti Joniškio istoriją, bei dvi unikalios architektūros sinagogas – Baltąją ir Raudonąją apjungianti aikštės dangoje simboliškai atkartojami skirtingų medžiagų ir faktūrų jungimo motyvai. Jungiamas natūralių akmenų grindinys su natūralaus akmens faktūros betono gaminiais, tarsi simbolizuoja praeities ir dabarties, skirtingų kultūrų ir konfesijų jungtį į vieną nedalomą visumą.

 

 

Svetainėje naudojami slapukai. Naršydami toliau Jūs sutinkate su Betono Mozaika slapukų politika.

SUTINKU Privatumo politika