Nuožula? Kas tai? Kodėl tai svarbu?

Nuožula – tai, kas pirmą syk susidūrus su betono gaminiais nuolat sukelia nuostabą. Kas tai, kodėl tiek daug dėmesio skiriama šiam septynių raidžių žodžiui? Kuo ji ypatinga, kas tai? Imkime ir išsiaiškinkime viską nuosekliai.

Tad kas gi ta nuožula? Ar visi gaminiai jas turi?

Pabandykime įsižiūrėti į šių dviejų gaminių kraštelius? Ar matote, kuo jie skiriasi? Teisingai, nuožula!

Klasikinis produktas su nuožula
Gaminys su nuožula – klasikinis produktas su įprastine nuožula

 

Mikronuožula
Gaminys Nida – su mikronuožula – lyginant su įprastiniu gaminiu, nuožula vos matoma

Nuožula yra vadinama betono gaminio išorinė kraštinė, kuri gali būti itin pastebima arba vos matoma. Puikiausiai nuožulą iliustruosianti kairėje esanti nuotrauka – puikiai matomas išorinės kraštinės griovelis. Tokia ypatybe pasižymi visi klasikiniai gaminiai.

 

Tačiau nuožula gali būti ir vos matoma – kitaip vadinama mikronuožula arba suapvalinta nuožula.Tokius gaminius rasite mūsų produktų segmente – modernūs gaminai. Nuotrauka – dešinėje.

Bet koks skirtumas?

Skirtumas tikrai didelis. Pirmiausia – skirtumą išgirsite – gaminiai su mikro nuožula / suapvalinta nuožula eksploatuojant grindinį kels mažiau triukšmo, nei gaminiai su klasikine. Tikrai esate girdėję kaip nemaloniai gali bumbsėti visos ratuotos priemonės: prekių vežimėliai, paspirtukai, riedlentės!

Antra, modernūs gaminiai estetiškai atrodo geriau – maloniau akiai, estetiškiau, bei sukuria modernų įvaizdį (štai kodėl taip pavadintas segmentas).

Kartais tenka išgirsti klientų pasidalinimus, kad klojėjai mieliau rekomenduoja klasikinius gaminius. To priežastis – modernūs gaminiai reikalauja daugiau kruopštumo ir kiek didesnių klojimo laiko sąnaudų nei įprasti, klasikiniai gaminiai.

Modernūs ar klasikiniai? Kokius pasirinkti?

Siūlome platų asortimentą tiek modernių tiek klasikinių produktų, tad pasirinkti galite atsižvelgdami į:

  • suprantama, nuožulą
  • gaminio formą ir aukštį
  • drąsiai eksperimentuokite ir rinkitės spalvotus, daugiaspalvius ar natūralaus akmens gaminius. Visuomet skatiname klientus pasižvalgyti į pavyzdžius ir nebijoti eksperimentuoti!
Tad imkime ir palyginkime!

Kviečiame pažvelgti į dvi projektų galerijas: pirmojoje – modernūs gaminiai, antrojoje – klasikiniai.

Štai modernūs gaminiai, kurie gali būti įvairių matmenų, formų, spalvų ir faktūrų.

Žemiau – klasikiniai gaminiai.

Mažoka pavyzdžių?  Visuomet kviečiame įkvėpimo pasisemti mūsų projektų galerijoje. Ją rasite svetainėje, skirsnyje Įgyvendinti projektai.

 

SVARBU!
Pasirinkę bet kuriuos gaminius savo aplinkos gražinimui, nepamirškite užpildyti siūlių. Visuomet rekomenduojame į tai pasižiūrėti kaip į investiciją ir rinktis ilgalaikį sprendimą, atlaisvinsiantį nuo nuolatinio siūlių pildymo – tai mūsų asortimente esantis produktas – drenuojamas smėlis. Produktas gaminamas Vokietijoje, kompanijoje Romex GmbH ir pasižymi tokiomis savybėmis kaip: lengvai įrengiamas, ilgalaikis, drenuojantis, patvarus produktas. Standartiškai siūlomos smėlio, pilka ir bazalto (tamsi pilka) spalvos.

Elastingas siūlių užpildas

Elastingas siūlių užpildas – kas tai ir kam tinkamas naudoti? Tai – dvikomponentis kompanijos Romex GmbH produktas, skirtas paviršiams patiriantiems vidutines eismo apkrovas.

Elastingas siūlių užpildas – anaiptol ne naujiena Lietuvos rinkoje. Šis produktas veik neturintis analogų savo išskirtinių savybių dėka projektuose naudojamas nuo 2019 metų. Išskirtinių savybių: tąsus, tamprus grindinio siūlių užpildas, dėl galimybės plėstis (maksimalus išsiplėtimas iki 9,26 %), gali būti taikomas surišto ir nesurišto tipo konstrukcijoms.  

Elastingas siūlių užpildas – sprendimas aktyvaus transporto zonoms

Elastingas siūlių užpildas
Kaune, Laisvės alėjoje, grindinio siūlės įrengtos panaudojant elastingą siūlių užpildą

Produktas įrengtas dalyje Laisvės alėjos zonų, pasižyminčių ypatingų transporto aktyvumu. Būtent produkto savybės leidžia grindinį išlaikyti funkcionalų bei saugų eksploatuoti.

Kaip ir kiti Betono mozaika siūlomi siūlių užpildai, šis produktas yra laidus vandeniui, bei sumažina galimybes  įsitvirtinti sėkloms, nešvarumams ir purvui, tad apsaugo nuo nepageidaujamos augalijos. Siūlės lieka tvarkingos ir švarios.

 

Techninė produkto informacija

Produktas skirtas dangoms, kurių siūlių plotis yra nuo 5 mm ir siūlės gylis nuo 30 mm.

  • skirtas iki 7,5 t svorio transporto apkrovoms, tačiau kombinuojant su ankerių sistemomis galima apkrova gali siekti ir iki 25 t
  • skirtas siūlėms nuo 5 mm
  • siūlių gylis – nuo 30 mm
  • siūlomos produkto spalvos – neutral (smėlio), stone grey (pilka) ir basalt (tamsi pilka).
  • produktas pakuojamas į 25 kg dydžio kibirus.

Puikus sprendimas viešosioms erdvėms

Šio produkto savybės labiausiai pasiteisina instaliuojant viešosiose erdvėse, patiriančiose transporto apkrovas. Kaip minėta, derinant su ankerių sistemomis, elastingas siūlių užpildas tampa dar labiau atsparesnis ir tinkamesnis dar didesnes apkrovas patiriančioms dangoms įrengti. Tokiu atveju jis tampa puikus industrinės zonos dangos siūlių sprendimu.

Būtent viešajai erdvei pritaikytu sprendimu norime pasidalinti ir mes – elastingu siūlių užpildu užpildytos itin aktyviai eksploatuojamos pagrindinės Kauno miesto gatvės – Laisvės alėjos zonos.


Reikalinga konsultacija? Norite sužinoti daugiau apie produktą? Susisiekime!  +37061874836 Gintarė