Atgal

Ar gali BETONAS „prisitaikyti“ prie besikeičiančio klimato?

Sunku paneigti, kad paskutinius kelerius metus akivaizdžiai stebime besikeičiantį klimatą – vasarą skelbiama sausra, laikosi aukštos temperatūros, šiltėja žiemos, kinta kritulių kiekis ir sezoninis intensyvumas. Ar klimato kaita veikia betoninių gaminių grindinį? Tikrai taip! Kaip žinoma, betono gaminiai yra porėti, taigi linkę įgerti skysčius, tad juose visuomet yra drėgmės. Žiemos metu ši drėgmė cikliškai užšaldama ir atšildama veikia betono gaminius, mažina jų atsparumą ir ilgaamžiškumą. Teigiama, kad 15-20 metų atgal ir šiuo metu žiemos metu betono gaminių vidutiniškai patiriami pilni atšilimo-užšalimo ciklai skiriasi 3-4 kartus, taigi atitinkamai auga ir gaminių patiriama žala, mažėja ilgaamžiškumas ir eksploatacijos laikas.

Atsižvelgdama į nurodytas priežastis UAB „Betono mozaika“ savo asortimentą papildė TOP COATED PLUS (sutrumpintai TCP) gaminiais, kurių ypatybė ta, kad gaminant gaminiai yra technologiškai paveikiami vandens pagrindo polimerine dispersija, sąlygojančią mažesnį betono gaminių įgeriamumą, tad ir mažesnę žalą šaltuoju metų laiku. Papildomai šie gaminiai yra atsparesni ir teršalų įgėrimui, teršalai sunkiau skverbiasi, yra paprasčiau pašalinami.

Kaip tai įmanoma? Technologiškai visiškai paprastai – betono gaminiai yra porėti, tad gamybos metu taikant specialias technologijas yra sumažinamas gaminio porėtumas, ko pasėkoje gaminiai tampa atsparesni aplinkos reiškiniams. Šiems gaminiams suteikiame 4 metų garantiją (vietoj įprastinės 2 metų garantijos įprastiems betono produktams). TCP technologija galima padengti bet kokios formos ir beveik visų faktūrų gaminius – šia technologija nedengiami natūralaus akmens ir sendinti gaminiai.

Nauja technologija gaminami gaminiai:

  • Ilgiau išlieka patrauklūs ir estetiški
  • Savo savybių dėka jie funkcionalesni ir plačiai pritaikomi
  • paprastėja paviršiaus priežiūra, nes nešvarumus paprasta nuvalyti, jie ne taip greitai įsigeria
  • gaminiai yra mažiau veikiami žiemos šalčio ciklų, t. y. mažiau ardomi vandeniui užšąlant ir atšylant
  • gaminių viršutinį sluoksnį, paprasta atnaujinti ir remontuoti

Gaminio eksploatacinių savybių deklaracijoje nurodytoms savybėms suteikiame 4 metų garantiją.

Taip pat naujieji gaminiai yra atsparesni teršalų dėmėms ką drąsiai teigiame atlikę testinius bandymus. Juos norime pristatyti ir jums - paprastą ir TCP trinkeles padengėme vienodais teršalais: automobiline alyva, majonezu, raudonu vynu, aliejumi, actu, pomidorų padažu, gazuotu mineraliniu vandeniu, kava, imituodami paprastai buityje galimus taršos šaltinius. Teršalus ant trinkelių laikėme 2-24 val. ir po to juos nuvalėme. Rezultatus galite įvertinti patys:

TCP IR ĮPRASTAS GAMINYS, UŽTEPUS TERŠALUS    
   
TCP IR ĮPRASTAS GAMINYS - TERŠALAI PAŠALINTI PO 2 VAL.     
   
TCP IR ĮPRASTAS GAMINYS, TERŠALAI PAŠALINTI PO 6 VAL.    
   
TCP IR ĮPRASTAS GAMINYS, TERŠALAI PAŠALINTI PO 24 VAL.     
   
     
     
Ar gali BETONAS „prisitaikyti“ prie besikeičiančio klimato?