Naujos spalvos ir tekstūros

Įpusėjus 2024 m. sezonui asortimentą papildėme nauja daugiaspalve ir natūralaus akmens faktūra.

Jau 2022 m. bendraujant su Vakarų Europos betono produktų gamintojais ir kraštovaizdžio architektais, pusę lūpų buvo kalbama, kad greitu metu dangose padės karaliauti beige / smėlio, gelsvai rusva atspalviai. Tačiau Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinkos šias spalvas atranda tik dabar: nors spalvos nėra nei ryškios nei neįprastos, tačiau dangos spalvos pirmiausia buvo suprantamos (ir iki šiol yra) kaip tamsios, pavyzdžiui pilka arba juoda. Tamsi danga tarsi suteikia ‘pamatą’ arba įrėmina bendrą vaizdą. Tačiau tamsi danga turi ir savo trūkumų.

Naujos spalvos. Sand natūralaus akmens faktūra
Sapiegų rūmai

Naujos spalvos. Klimato kaita ir dangos spalvos pokytis

Taip, būtent klimato kaita skatina keistis ir keisti savo įpročius, taikytis prie audrų, liūčių ir potvynių, vėsintis itin karštomis vasaromis ir mėgautis pašiltėjusiu šaltuoju periodu. Natūraliai praleisdami daugiau laiko lauke pradedame ieškoti šviesesnės dangos, nes būtent tokia danga mažiau kaista karštą dieną, vakare reikalauja mažesnių apšvietimo sąnaudų.

Tokie sprendimai nėra jokia naujiena nei Lietuvos, nei Latvijos ar Estijos rinkose. Įgyvendinti projektai visose Baltijos šalyse, kurių metu tiek privatūs projektai tiek ir viešosios erdvės renkasi šviesias, baltas dangas. Suprantama, tokia danga reikalaus kruopštesnės priežiūros, tačiau tinkamai prižiūrima ji teiks estinį džiaugsmą ir malonumą. Lietuvoje 2020-21 m. įgyvendintas Vaidilos aikštės projektas leido atgimti apleistam uostamiesčio rajonui. Estijoje šviesios dangos panaudotos Rakverės Pikk gatvės rekonstrukcijoje.

Asortimento naujienos. Naujos spalvos

Tad kokias asortimento naujienas siūlo UAB Betono mozaika? Susipažinkite: Sand ir Savana.

  • Natūralaus akmens faktūra Sand atkartoja smėlio spalvą – gelsva, praturtinta natūraliai smėlio faktūrai būdingais kvarco gabaliukais
  • Sand danga jau buvo naudota 2018 m. įrengiant Siguldos Devons projektą. Derinant skaldelę su cemento spalva išgaunami įvairiausi gelsvos spalvos atspalviai
  • Vienas naujausių projektų – Sapiegų rūmai, kuriems Sand buvo pasirinktas kaip istorinis dangos atitikmuo. Vietinės medžiagos buvo naudojamos dvarų prieigoms įrengti, o smėlis buvo viena populiariausių medžiagų visoje Europoje, įskaitant ir karališkuosius Prancūzijos dvarus. Ne paslaptis, pastarieji ir buvo įkvėpimo šaltinis daugeliui Europos didikų.
  • Savana – nauja UAB Betono mozaika daugiaspalvė, sukurta kaip tarpinis variantas tarp itin šviesios ir pilkos dangos – klientai pasirinkę šią dangą gaus ne itin šviesų, o pereinantį nuo pilkos/ rudos iki gelsvos/ baltos grindinį.
Sand
Sand
865f0d80 7cb3 45ac bf48 47aabae9569c
Savana

Priežiūra ir įrengimas

Nesvarbu, kokią dangą pasirinksite – spalvotą, daugiaspalvę, natūralaus akmens faktūros, sendintą ar impregnuotą, dangą būtina taisyklingai įrengti. Įsitikinkite, kad dangos pagrindai įrengti tinkamai, sluoksniai sutankinti, atsižvelgta į dirvožemio ypatybes (molingas, smėlingas). Įrengiant dangą visuomet būtina įvertinti jai teksiančias apkrovas. Kaip visuomet minime klientams, jei danga naudosis tik pėstieji, tuomet užtenka 5 cm aukščio gaminių, jei jūsų privačiame kieme parkuosis tik lengvoji transporto priemonė, tuomet būtina rinktis 6 cm aukščio gaminius, atitinkamai priklausomai nuo planuojamų apkrovų, dangos elementų aukštis gali siekti ir 15 cm. Visuomet esame pasirengę pakonsultuoti ir padėti išsirinkti būtent jums tinkamiausius produktus.

Itin svarbu – užpildytos siūlės. Danga su tuščiomis siūlėmis palygintina su transporto priemone nuleistais ratais. Tuščios siūlės ne tik atrodo nepatraukliai, leidžia veistis piktžolėms, bet ir sąlygoja aplinkinių elementų žalojimą, trintį, o vėliau ir skilimą, trupėjimą.

Siūlių užpildai

Apie siūlių užpildus esame kalbėję ankstesniuose blogo įrašuose: čia ir čia, tad apie privalumus, apsaugą ir priežiūrą nebesiplėsime. Mūsų siūlomi siūlių užpildai patekus vandeniui ne išsiplauna, o lieka siūlėje, nes įgavę drėgmės kietėja, tuo pačiu puikiai drenuoja lietaus vandenį į gruntą. Siūlome mūsų įprastą sprendimą – drenuojantį rišamąjį smėlį, kurį itin vertina klientai – įsitikinę, kad ši priemonė padeda išvengti nuolatinio siūlių ravėjimo ir priežiūros, atsijų pildymo po lietaus.

Priežiūra

Dangų priežiūrai visuomet esame pasirengę pasiūlyti valymo priemonių liniją, kurią sudaro:

Apie kalkes dangoje, prieš pasiryžtant jas valyti dar kviečiame paskaityti čia.