Fossil.

Aleksandro Čako gatvės rekonstrukcija. Ryga, Latvija.

Kartu su architektų komanda ALPS su HELENA GUTMANE priešakyje gavome labai įdomią užduotį – rekonstruojant latvių poeto Aleksandro Čako gatvę Rygoje.

Architektų idėja buvo grindinį paversti poezija. Įvertinkite ar tai mums pavyko padaryti – tam kartu sukūrėme naują daugiaspalvę FOSSIL. Žemiau – keletas įdomesnių faktų.

Aleksandras Čakas Aleksandrs Čaks (tikras vardas Aleksandrs Čadarainis 1901-10-27 – 1950-02-08), Latvijos poetas ir rašytojas. Vertinamas kaip pirmasis kūrėjas, kurio kūryboje dominavo urbanistinės temos, kai tuo metu dauguma rašytojų ir poetų dėmesį kreipė į kaimo, užmiesčio gyvenimą, gamtą.

Aleksandras didžiąją gyvenimo dalį praleido Rygoje. Jo kūryba – tai meilės odė miestui, Rygai. Išleidęs 1928 m. pirmąją savo poezijos rinktinę Seši, ją dedikavo būtent Rygai ir jos gyvenimui. Poemose paliečiamos temos ir charakteriai, kurių anksčiau Latvijos poetai nelietė – naktinis miesto gyvenimas, benamiai, prostitutės, vargšai iš priemiesčių, net kanalizacijos tinklai, rūsiai daugiabučiuose.

Ypatinga meile Rygai alsuoja poema Sirds uz trotuāra (Širdis ant šaligatvio).

Kartu dirbdami ties šiuo projektu siekėme, kad danga būtent perteiktų meilę miestui, kaip kūriniui – netobulam bet žavingam nuolat kintančiam, banguojančiam, tvarkingam, kvėpuojančiam, liūdnam ir linksmam. Tokiam žmogiškam ir tokiam neperprantamam, kaip ir pati Ryga.