Aplinkotvarka

Aplinkotvarka – tai aplinkos sutvarkymas pasitelkiant grindinio elementus, mažosios architektūros elementus, augalus siekiant sukurti visapusišką, tinkamą projektui, funkcionalią, saugią ir tinkamą eksploatuoti erdvę. Mūsų gaminiai: trinkelės, plytelės, plokštės, vejos ir gatvės bordiūrai, vandens latakai, gėlių vazonai, stulpeliai, laiptų pakopos, o taip pat siūlių užpildai, skaldos rišikliai, ankeriai bei valymo priemonės leidžia sukurti išskirtinę ir poreikius atitinkančią aplinką.

Kurdami aplinkotvarką taip pat privalome atsižvelgti ir į visų elementų dermę – aplinkotvarkos projektas nederantis prie statinio, netinkamai suplanuoti augalai, netinkamai parinktos augalų rūšys, funkcionalumo neatitinkanti danga – tai priežastys kodėl aplinkotvarkos projektus tenka perplanuoti, perdaryti.

Sėkmingas aplinkotvarkos projektas prasideda nuo planavimo

Planavimas, planavimas, planavimas. Kaip taisyklingai susiplanuoti augalus, dalinasi Jotaura Jokštaitė, o mes papasakosime kaip taisyklingai suplanuoti savo grindinį. Pagrindines grindinio planavimo klaidas aptarėme čia.

  • Netinkamos apkrovos
  • Neužpildytos siūlės
  • Nepriežiūra

Pakalbėkime apie kiekvieną iš jų.

Netinkamos apkrovos

Suplanavote tik pėsčiųjų apkrovas, bet realiai grindiniu važinėja net kelios lengvosios mašinos? O gal ir sunkesnis autobusiukas? Štai kaip gali atrodyti danga.

Gali ir neatrodyti, jei bus:

  • Tinkamai suplanuotos apkrovos
  • Užpildytos siūlės
  • Esant poreikiui naudojami ankeriai (grindinio judesio prevencijai)
  • Vykdoma dangos priežiūra

Neužpildytos siūlės

Viena svarbiausių ir dažniausių klaidų – per mažas dėmesys grindinio siūlėms. Tačiau neužpildytos siūlės – pavojingiausios. Taip leidžiama judėti atskiriems elementams, jie trinasi, remiasi, tuomet skyla, skilinėja, ar net išjuda iš savo vietos, formuojamos tuštumos, kurios skatina dar didesnį elementų laisvumą ir judėjimą.

Siekiant apsaugoti nuo to savo grindinį privalu nuolat sekti siūlių būseną. Tai ypač aktualu, jei nusprendėte siūles pildyti atsijomis. Atsijos yra itin lengvai pasišalinantis elementas, pakanka lietaus, valymo aukšto slėgio srove, kad siūlėse esantys atsijų gabalėliai išsiplautų. Savo klientams siūlome priemonę, kuri neišsiplauna ir nepasišalina iš siūlės – tai Romex GmbH drenuojantis rišamasis smėlis. Ši priemonė paprastai paskirstoma siūlėse, o gavusi vandens ar drėgmės – kietėja, tačiau puikiai drenuoja vandenį.

Nepriežiūra

Nekreipiant dėmesio į grindinį, praleidžiamos galimybės užkardyti ir išspręsti smulkias dangos problemas. Tad nuolat prižiūrėdami dangą galime išvengti daugybės problemų ir turėti saugų, tinkamą eksploatuoti grindinį. Tad kokia yra tinkama priežiūra?
  • Grindinio valymas. Generalinis valymas pasitelkiant aukšto slėgio vandens srovės įrenginį turi būti atliekamas ne rečiau kaip du sykius per metus. Grindinį būtina tinkamai prižiūrėti viso šiltojo ir ypatingai šaltojo laikotarpio metu.
  • Grindinio priežiūrai būtina naudoti švelnius, neabrazyvius įrankius – šerių šluotas, minkšto plastiko, neabrazyvius šepečius. Itin prastas sprendimas žiemą skaldyti ledą daužant metaliniais strypais ar kirtikliais – pirmiausia pažeidžiate dangą, o ir norimą rezultatą pasieksite sunkiai. Plačiau apie priežiūrą: šiltuoju ir šaltuoju metų laiku.

Dangos priežiūrai siūlome platų produktų asortimentą:

Visuomet esame pasirengę pakonsultuoti ir atsakyti į jūsų klausimus. Mūsų pardavimų padaliniai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje konsultuoja ne tik miestų bet ir apskričių gyventojus.