Dangų projektavimo taisyklės

Dangų projektavimo taisyklės, nors tai aktualiausias klausimas projektuotojams ir architektams, svarbus ir privatiems vartotojams, planuojantiems ir projektuojantiems funkcionalias dangos zonas. Ši informacija taip pat aktuali aplinkotvarkos specialistams ir grindinio įrengimu, klojimu užsiimančioms kompanijoms. Apie pokyčius anksčiau galiojusiuosiuose dokumentuose liečiančius pėsčiųjų ir dviratininkų dangų įrengimą jau esame kalbėję ir rašę, bet suintensyvėjus aplinkotvarkos darbams, norėtume darsyk akcentuoti keletą esminių pokyčių.

Tad ką svarbu žinoti?

Dangų projektavimo taisyklės yra aprašytos ir reglamentuotos 2019 m. sausio mėnesio dokumente Dėl Automobilių kelių standartizuotų dangų konstrukcijų projektavimo taisyklių KPT SDK 19 patvirtinimo. Šiame dokumente matomi pakeitimai – projektuojant pėsčiųjų ir dviračių takų konstrukcijas, kalbant apie trinkelių ir plokščių dangą, lieka tik 8 cm aukščio gaminiai.

Dangų projektavimo taisyklės pėsčiųjų ir dviratininkų danga
Dangų projektavimo taisyklės pėsčiųjų ir dviratininkų danga.

Tokiu atveju, įrengiant dangas privaloma rinktis 80 mm aukščio gaminius. Gaminiai kuriuos siūlome:

    • Plokštės, pavyzdžiui Plaza 6×2, Plaza 6×4, Plaza 4×2, ar Plaza 2×2 – šie visi produktai yra 80 mm (arba 8 cm aukščio)
    • Renkantis įprastas šaligatvio plyteles, atsižvelgiant taisyklių reikalavimams tinkamiausi produktai – Hansa 8 bei netrukus pasirodysiantis produktas – Hansa 8 Plus, kurio matmenys 500x500x80 mm.
Kodėl keičiasi reikalavimai produktų aukščiui?

Produktų aukščio pokytis tiesiogiai susijęs su besikeičiančiomis apkrovomis – erdvės dažnai tvarkomis ir valomos nebe rankiniu būdu, o pasitelkiant valymo mašinas. Pastarųjų svorio veikiami gaminiai greičiau dėvisi, nesant siūlių užpildymui gali trintis, lūžti. Toks grindinys tampa nesaugiu eksploatuoti, turi būti remontuojamas. 80 mm arba 8 cm gaminiai pritaikomi sunkiasvorio transporto apkrovoms, tad tinkami valyti, plauti mechanizuotu būdu. Suprantama itin aktualus lieka siūlių užpildų faktorius, apie tai kviečiame skaityti čia.

Atkreipiame dėmesį, kad pokyčiai reglamentuoti dar 2019 m., kitaip sakant jie jau galioja ketvirtus metus iš eilės. Tad visos viešosios erdvės privalo būti projektuojamos laikantis šių reglamentų.

Ar tai aktualu privačiam vartotojui?

Privatus vartotojas savo erdves gali įsirengti be projektavimo stadijos, tačiau būtina atsižvelgti į numatomas grindinio apkrovas. Tiesa, įprastai privačių erdvių apkrovos ribojasi lengvaisiais automobiliais, tad tokioms erdvėms pakanka ir 60 mm aukščio gaminių. Mūsų klientai mielai renkasi modernius gaminius tiek parkingo, tiek vidinio kiemo zonai.

O kaip bus su plytelėmis ir plokštėmis iki 8 cm aukščio?

Suprantama, asortimente liks ir įprastos šaligatvio plytelės Hansa 6, Hansa 7 ir Hansa 7 Plus, tinkamos privačių zonų įrengimui. Nors šie gaminiai yra klasika, tačiau mūsų klientai mieliau renkasi modernius sprendimus, pavyzdžiui plokštes Plaza arba rifliuoto paviršiaus gaminius Nida, Nida Plus.

Daugiaspalviai gaminiai

Daugiaspalviai gaminiai – produktai dengti ne viena, bet keletu spalvų. Ši danga yra itin populiari privačių klientų ir viešųjų erdvių įrengimu besirūpinančių architektų tarpe. Daugiaspalviai gaminiai tokie populiarūs Baltijos šalių rinkoje, kad Latvijoje buvo specialiai kuriama daugiaspalvė vienam iš rekonstrukcijos projektų.

Rekonstruojant Latvijos sostinėje Rygoje esančią Aleksandro Čako gatvę, architektų noras buvo gatvės dangą priartinti prie žymaus latvių poeto poezijos. Aleksandras Čakas gimęs ir visą savo gyvenimą praleidęs Rygoje, būtent šiam miestui skyrė didelę dalį savo poezijos. Į Aleksandro Čako eiles nugulė Rygos kasdienis gyvenimas, emocinis pakylėjimas ir šviesus egzistencinis liūdesys – būtent taip ir įsivaizduota spalva turėjusi įprasminti latvių poeto nuopelnus ir atspindėti jo poeziją. Tad bendradarbiavimo  vaisiumi tapo daugiaspalvė Fossil.

Daugiaspalviai sprendimai mielai pasirenkami ir privačiuose projektuose. Pakalbėkime plačiau apie juos.

Daugiaspalviai pasirinkimai

Nors specialiai projektui galime sukurti išskirtinę daugiaspalvę, kaip paminėjome pasakodami apie Aleksandro Čako gatvės rekonstrukcijos projektą, tačiau klientams, norintiems įsigyti daugiaspalvių gaminių jau dabar galime pasiūlyti:

    • Granit daugiaspalvė – viena paklausiausių, puikiai atrodo ant didelių, mažų matmenų gaminių, taip pat ir itin didelių plokščių
    • Orange Granit – išskirtinės dangos savininkui. Nors atrodo ryški, natūraliai puikiai įsilieja į aplinką, o puikiai priderinus taps komplimentų šaltiniu
    • Moon antracite – nuosaikiausia daugiaspalvė, puikiai deranti prie griežtų, minimalistinių formų statinių
    • Umbra daugiaspalvė bei Terra daugiaspalvė – ryškios, anksčiau itin mėgtos, intensyvios faktūros, derinančios rudą – juodą ir raudoną – juodą spalvas. Visgi šiuo metu Terros populiarumas menksta.
Įkvėpimui

Įsikvėpkime ir pasižiūrėkime daugiaspalvės įrengimo pavyzdžių:

Ankeriai – apsauga nuo poslinkio

Ankeriai – apsauga nuo poslinkio. Nuo 2019 m. savo klientams siūlome analogų neturinčią produktų grupę, kurios veiksnumu įsitikinome dar 2019 m. įgyvendinę pirmąjį projektą – judrios Kauno Laisvės alėjos ir Maironio gatvių sankryžos įrengimo darbus. Dangos vientisumas ir tinkamumas eksploatacijai džiugina jau 4-ius metus.

Kas gi tie ankeriai? Kuo ypatinga ši sistema?

Tai Romex GmbH produktų grupė skirta ypatingas apkrovas patiriančių vietų sutvirtinimui. Projektai su ankeriais skaičiuojami ir specifikuojami Vokietijoje, parenkant tinkamiausius gaminius bei jų išdėstymo būdą. Iš itin gausaus produktų asortimento atrenkami būtent konkrečiam projektui tinkamiausi produktai. Skirtingi ankeriai skirti skirtingoms apkrovoms ir judėjimo kryptims.

Dangos apkrovos
Transporto apkrovos veikia dangą skirtingomis kryptimis

Šie produktai skirti:

   • Įkalnėms ir nuokalnėms
   • stabdymo ir greitėjimo juostoms
   • viešojo transporto stotelėms
   • intensyvaus judėjimo zonoms
   • posūkiams, sankryžoms ir pan.
Ankeriai
Ankeriai – apsauga nuo grindinio poslinkio. 
Ankeriai Lietuvoje

Pirmieji projektai įgyvendinti itin judriose zonose – Kaune, rekonstruojant Laisvės alėją, produktai instaliuoti keletoje itin aktyviu eismu pasižyminčių sankryžų: Laisvės – Maironio bei Laisvės – A. Mickevičiaus sankryžose. Vėliau produktai imti naudoti aikščių dangai sutvirtinti – ypač jei danga numatyta transporto apkrovoms.

Toks projektas – Klaipėdos Vaidilos aikštė. Aikštės vietoje, kuri numatyta kaip transporto judėjimo zona, įrengti produktai sutvirtino dangą, apsaugojo siūles. Danga nepatyrė ardančiojo poveikio ir visuomet yra tinkama saugiai eksploatuoti.

Produktai mielai įrengiami ir pramoninėse zonose. Paprastai tai dideles apkrovas patiriančios dangos, nusileidimai į požeminius parkingus, stabdymo zonos. Gamintojas Romex GmbH už šį revoliucinį produktą yra laimėjęs Inovatoriaus apdovanojimą. O atliktų bandymų metu nustatyta, kad sutvirtintos dangos poslinkis, veikiant nuolatinėms apkrovoms yra vos matomas. Tai puiki apsauga ir estetiškos dangos garantas.

Ar tai produktai tik viešosioms erdvėms?

Nors gali pasirodyti, kad šie produktai aktualiausi viešosioms erdvėms, gatvėms, parkingams ar stovėjimo aikštelėms, jie taip pat labai pasiteisina ir privačių asmenų sklypuose, jei juose yra įkalnės, nuokalnės ar staigūs posūkiai. Visgi produktai aktualiausi intensyvias apkrovas patiriančioms zonoms, ypač tinkami industrinėms – pramoninėms erdvėms.

Ankeriai - grindinio poslinkio prevencijai
Ankeriai – grindinio poslinkio prevencijai
Ankeriai - grindinio poslinkio prevencijai
Ankeriai – grindinio poslinkio prevencijai

Svarstote apie produktą? Norėtumėte pasikonsultuoti? Susisiekime ir aptarkime jūsų poreikius.

📲 +37061874836

Nuožula? Kas tai? Kodėl tai svarbu?

Nuožula – tai, kas pirmą syk susidūrus su betono gaminiais nuolat sukelia nuostabą. Kas tai, kodėl tiek daug dėmesio skiriama šiam septynių raidžių žodžiui? Kuo ji ypatinga, kas tai? Imkime ir išsiaiškinkime viską nuosekliai.

Tad kas gi ta nuožula? Ar visi gaminiai jas turi?

Pabandykime įsižiūrėti į šių dviejų gaminių kraštelius? Ar matote, kuo jie skiriasi? Teisingai, nuožula!

Klasikinis produktas su nuožula
Gaminys su nuožula – klasikinis produktas su įprastine nuožula

 

Mikronuožula
Gaminys Nida – su mikronuožula – lyginant su įprastiniu gaminiu, nuožula vos matoma

Nuožula yra vadinama betono gaminio išorinė kraštinė, kuri gali būti itin pastebima arba vos matoma. Puikiausiai nuožulą iliustruosianti kairėje esanti nuotrauka – puikiai matomas išorinės kraštinės griovelis. Tokia ypatybe pasižymi visi klasikiniai gaminiai.

 

Tačiau nuožula gali būti ir vos matoma – kitaip vadinama mikronuožula arba suapvalinta nuožula.Tokius gaminius rasite mūsų produktų segmente – modernūs gaminai. Nuotrauka – dešinėje.

Bet koks skirtumas?

Skirtumas tikrai didelis. Pirmiausia – skirtumą išgirsite – gaminiai su mikro nuožula / suapvalinta nuožula eksploatuojant grindinį kels mažiau triukšmo, nei gaminiai su klasikine. Tikrai esate girdėję kaip nemaloniai gali bumbsėti visos ratuotos priemonės: prekių vežimėliai, paspirtukai, riedlentės!

Antra, modernūs gaminiai estetiškai atrodo geriau – maloniau akiai, estetiškiau, bei sukuria modernų įvaizdį (štai kodėl taip pavadintas segmentas).

Kartais tenka išgirsti klientų pasidalinimus, kad klojėjai mieliau rekomenduoja klasikinius gaminius. To priežastis – modernūs gaminiai reikalauja daugiau kruopštumo ir kiek didesnių klojimo laiko sąnaudų nei įprasti, klasikiniai gaminiai.

Modernūs ar klasikiniai? Kokius pasirinkti?

Siūlome platų asortimentą tiek modernių tiek klasikinių produktų, tad pasirinkti galite atsižvelgdami į:

  • suprantama, nuožulą
  • gaminio formą ir aukštį
  • drąsiai eksperimentuokite ir rinkitės spalvotus, daugiaspalvius ar natūralaus akmens gaminius. Visuomet skatiname klientus pasižvalgyti į pavyzdžius ir nebijoti eksperimentuoti!
Tad imkime ir palyginkime!

Kviečiame pažvelgti į dvi projektų galerijas: pirmojoje – modernūs gaminiai, antrojoje – klasikiniai.

Štai modernūs gaminiai, kurie gali būti įvairių matmenų, formų, spalvų ir faktūrų.

Žemiau – klasikiniai gaminiai.

Mažoka pavyzdžių?  Visuomet kviečiame įkvėpimo pasisemti mūsų projektų galerijoje. Ją rasite svetainėje, skirsnyje Įgyvendinti projektai.

 

SVARBU!
Pasirinkę bet kuriuos gaminius savo aplinkos gražinimui, nepamirškite užpildyti siūlių. Visuomet rekomenduojame į tai pasižiūrėti kaip į investiciją ir rinktis ilgalaikį sprendimą, atlaisvinsiantį nuo nuolatinio siūlių pildymo – tai mūsų asortimente esantis produktas – drenuojamas smėlis. Produktas gaminamas Vokietijoje, kompanijoje Romex GmbH ir pasižymi tokiomis savybėmis kaip: lengvai įrengiamas, ilgalaikis, drenuojantis, patvarus produktas. Standartiškai siūlomos smėlio, pilka ir bazalto (tamsi pilka) spalvos.

Rompox Drain nauja formulė

Rompox Drain – produktas, esantis rinkoje jau 30 metų, bet šiandien jį siūlome atnaujintos ir dar labiau lūkesčius tenkinančios formulės. Šis klasikinis epoksidinės dervos pagrindu sukurtas siūlių rišiklis nepamainomas privačių erdvių kūrime.

Idealus sprendimas zonoms apie namus, kaip antai:

   • takeliams,
   • parkingo zonai,
   • kiemo įrengimui
   • ar važiuojamai zonai šalia pastato įrengti.

Rompox Drain sukūrusi kompanija Romex GmbH atnaujino produkto savybes, kurios leis dar patogiau naudoti naujos formulės gaminį.

Kas naujo?
   • Rompox Drain skirtas naudoti įvairiausiems paviršiams. Svarbi sąlyga – produkto storis turi būti ne mažesnis nei 2 cm, o siūlės plotis – ne mažiau kaip 3 mm
   • Atnaujintos formulės ir dengimo technologijos dėka dengiant produktą praktiškai nesusidaro sintetinės dervos plėvelė (apie ją – žemiau)
   • naudojant produktą nelieka baltų likučių dėmių ant pagrindo
   • kaip sako pats pavadinimas – šis siūlių rišiklis – itin gerai drenuoja, o taip pat apsaugo nuo nepageidaujamos augalijos siūlėse
   • naujos formulės dėka produktas gali būti įrengiamas esant dulksnai
   • itin greitai atnaujinama paviršiaus eksploatacija
Rompox Drain
Rompox Drain – saugus siūlių užpildas. Dabar – atnaujintos formulės.
Produktas tinkamas lengvojo transporto apkrovoms!
Kas ta sintetinės dervos plėvelė?

Atkreipkite dėmesį, kad apdorojant paviršių su rišikliais kurių sudėtyje yra sintetinės dervos (Rompox Drain, Rompox Flex-light, Rompox D1, Rompox D2000, Rompox D3000, Rompox D4000, Rompox Flex-joint, Rompox Profi-deko, Rompox Traffic V2), susidaro labai plona sintetinės dervos plėvelė, kuri intensyvina spalvą ir suteikia paviršiui blizgesį (drėgno paviršiaus išvaizdą)

   • natūraliai suintensyvinama paviršiaus spalva
   • plėvelė veikia kaip aukštos kokybės akmens paviršiaus hermetikas, apsaugantis nuo purvo
   • šviesios spalvos akmenims sintetinės dervos plėvelė gali paskatinti spalvos suintensyvėjimą
   • dėl nevienodo paviršių naudojimo, apkrovų ar atmosferos poveikio grindinio paviršiaus spalva gali varijuoti
   • pradiniame etape gali susidaryti įspūdis, kad paviršius tapo balkšvas/pilkas. Tai atsiranda dėl saulės spindulių lūžių sintetinės dervos paviršiuje

SVARBU! Ši plėvelė nėra įrengimo ar produkto brokas, plėvelė natūraliai nusidėvi veikiama natūralių sąlygų.

Norėtumėte pasikonsultuoti apie produktą? Susiekite su produktų vadybininku:
[email protected] +370 (618) 74836

Rompox Drain_skrajute

 

Dangos atsparumas šalčiui

Dangos atsparumas šalčiui

Dangos atsparumas šalčiui – kas tai? Ar įmanoma pamatuoti? Ar įmanoma įsivertinti? Mes sakome taip – šie parametrai pamatuojami ir palyginami. Pasiaiškinkime kaip atliekamas tyrimas ir kokius parametrus atitinka Betono mozaika gaminiai.

Jums tikrai yra tekę girdėti, o ir mes savo klientams nuolat primename, kad šaltasis metų laikas – ypatingas išbandymų laikas grindiniui. Oro temperatūrai nuolat kintant iš teigiamos į neigiamą (pavyzdžiui dienos metu laikosi 1-2 laipsniai šilumos, o naktį temperatūra nukrenta iki -5-7 laipsnių), dangoje esanti drėgmė nuolat šąla ir šyla. Tai vadinama užšalimo ir atšalimo ciklais.

Puikiai žinome, kad vanduo, šaldamas ir virsdamas ledu plečiasi, o šildamas vėl susitraukia, taigi gaminys yra nuolat veikiamas ardančių jėgų. Ar tai įmanoma įvertinti ir pamatuoti? Taip, tokios cikliško atšalimo ir atšilimo sąlygos imituojamos laboratorijose ir matuojamas tokių sąlygų poveikis gaminiams.

O kas nutinka šąlantiems ir šylantiems gaminiams?

Užšąlantis vanduo / drėgmė trinkelės paviršiuje bei betono kapiliaruose plečiasi ir kadangi, ledo tūris yra didesnis nei vandens, vandeniui virstant ledu betono kapiliaruose susidaro didelis slėgis, kuris gali jį pradėti ardyti. Šildant, ledas ištirpsta ir naujo šaldymo metu ardymo procesas pasikartoja.
Tokiu būdu, po tam tikro šildymo-šaldymo ciklų skaičiaus betono paviršiuje gali atsirasti nubyrėjimai, dar kitaip vadinami masės nuostoliai. Šie masės nuostoliai yra reglamentuoti ir apibrėžti galiojančiais teisės aktais: LST EN 1338:2003, LST EN
1338:2003/AC:2006, LST EN 1338:2003/P:2008. Vadovaujantis šiais dokumentais nekokybiškomis betono trinkelėmis pripažįstamos tos, nuo kurių paviršiaus po 28 parų šildymo-šaldymo ciklų nubyra daugiau nei 1 kg masės medžiagos skaičiuojant vienam kvadratiniam metrui jos paviršiaus ploto.

Tai kaip yra su Betono mozaikos gaminiais?

Kviečiame susipažinti su Kauno Technologijos Universiteto Statybos ir Architektūros fakulteto Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimo centro atliktu tyrimu.

Jo metu buvo tiriami gaminiai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių gamyklų. Gaminiai buvo veikiami šaldant ir šildant, po to matuotas paviršiuje atsirandantis gaminio nubyrėjimas. Primename, kad atitinkamai LST EN 1338:2003, LST EN
1338:2003/AC:2006, LST EN 1338:2003/P:2008 keliamiems reikalavimams šis kiekis neturi būti didesnis nei ≤ 1,0 kg/m2. Tuo tarpu Betono mozaika gaminiai po 72 šildymo-šaldymo ciklų (kai tuo tarpu standartas reikalauja 28 ciklų tyrimo) gaminio nubyrėjimo kiekis sudarė vos 0,007-0,012 kg/m2. Su minėtu tyrimu kviečiame susipažinti čia.

Dangos atsparumas šalčiui
Betono mozaika gaminių atsparumas šalčiui – tyrimo rezultatai

 

Rock on Rock 3 – kalkių valiklis

Rock on Rock 3 – tik profesionaliam naudojimui skirtas produktų linijos produktas. Produktas yra skirtas kalkių valymui.

Pakalbėkime apie viską paeiliui.

Rock on Rock
Produktai grindinio švarai ir tvarkai užtikrinti

Rock on Rock 3 – kalkių valiklis

Vienintelis linijoje rūgštinis valiklis, valantis kalkių dėmes iš betono gaminių ir betono dangos. Būtina sekti instrukcija ir ja vadovautis. Ši priemonė skirta TIK profesionaliam naudojimui, nes naudojama neskiedžiant.

KaIP taisyklingai naudoti priemonę?

Visuomet akcentuojame, kad priemonę naudojant itin svarbu laikytis visų nurodomų saugumo priemonių:

   • Naudokite pirštines, taip apsaugomos rankos
   • Naudokite apsauginius akinius, siekdami apsaugoti akis
   • Dengdami priemonę dėvėkite apsauginius drabužius
Įsigijus šią priemonę rekomenduojame pirmiausia pabandyti mažame plote.

Kaip taisyklingai naudoti kalkių valiklį?

   • Priemonė dengiama tik ant šlapio ir švaraus paviršiaus
   • Suplakite produktą ir supilkite į slėginį purkštuvą
   • padenkite priemonę
   • priemonė laikoma iki 1 minutės, rekomenduojame priemonę tolygiai paskirstyti po apdirbamą paviršių
   • nuplaukite gausiu vandens kiekiu
   • esant poreikiui valymo eiliškumą kartoti

Kaip atrodo danga panaudojus priemonę?

Šlapia ir švari danga padengiama priemone. Reaguodama priemonė putoja, paliekama veikti iki vienos minutės ir nuplaunama gausiu vandens kiekiu.

Apie kalkes esame pasakoję ir dalinęsi interviu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kompozitinių medžiagų laboratorijos vyresniąja mokslo darbuotoja Jurgita Malaiškiene. Kalkės nėra betono gaminių brokas, o natūralus procesas, ilgainiui pasišalinantis pats.

Papildoma informacija apie valiklį

SUDĖTIS:  

   • Nejoninės PAM (<5 %),
   • druskos rūgštis,
   • fosforo rūgštis,
   • inhibitorius,
   • kvapioji medžiaga,
   • dažomoji medžiaga.

LABAI SVARBU! Netinkamai naudojama priemonė gali sugadinti paviršių. Pavyzdyje matome kaip priemone padengiamas sausas paviršius ir nesekamas priemonės veikimo laikas. Primename priemonė dengiama tik ant šlapio paviršiaus ir paliekama veikti tik iki vienos minutės. Šiuo atveju nesilaikant instrukcijų gadinamas paviršius ir galutinis rezultatas atrodo prasčiau nei pradinis.

Priemonę galite įsigyti visuose Betono mozaika padaliniuose, pardavimų padalinių kontaktus rasite čia.

Norėtumėte pasikonsultuoti apie produktą? Susiekite su produktų vadybininku: [email protected] +370 (618) 74836

 

Rock on Rock 2 – samanų valymo priemonė

Rock on Rock 2 – universalus produktų linijos produktas, skirtas samanų valymui. Tinkamas bet kokiai dangai, taip pat ir antkapiams nuo samanų valyti. Naudojant produktą samanos neatauga žymų laiką.

Pakalbėkime apie viską paeiliui.

Rock on Rock
Produktai grindinio švarai ir tvarkai užtikrinti

Rock on Rock 2 – smanų valiklis

Tai šarminis valiklis, skirtas samanų valymui. Samanos auga pavėsingose drėgnose vietose, jas pašalinti gana sudėtinga, pavyzdžiui naudojant Kaercher aukšto spaudimo vandens čiurkšle dirbančius įrankius samanas galima dar labiau išsėti, paskleisti po didesnį plotą.

KaIP taisyklingai naudoti priemonę?

Visuomet akcentuojame, kad priemonę naudojant itin svarbu laikytis visų nurodomų saugumo priemonių:

   • Naudokite pirštines, taip apsaugomos rankos
   • Naudokite apsauginius akinius, siekdami apsaugoti akis
   • Dengdami priemonę dėvėkite apsauginius drabužius
Įsigijus šią priemonę rekomenduojame pirmiausia pabandyti mažame plote.

Kaip taisyklingai padengti samanų valiklį?

   • Pakratykite produktą ir supilkite į slėginį purkštuvą
   • padenkite priemonę
   • palikite 15 minučių
   • nuplaukite gausiu vandens kiekiu
   • parudavusias samanas mechaniškai nuvalykite

Kaip atrodo danga panaudojus priemonę?

Matote pavyzdį kaip atrodo danga, kurią valėme su samanų valikliu. Priemonė leidžia pilnai pašalinti samanas. Po valymo priemonė nuplauta gausiu kiekiu vandens. Pačios samanos nuvalytos mechaniškai.

Samanų valymas dažnai tampa tikru galvos skausmu – paskleisti jas plačiau yra itin paprasta, o naikinti gana sudėtinga. Priemonė pažeidžia pačias samanas, tad jas šalinant mechaniškai jos nebesisėja, nepasiskirsto po didesnį plotą, taip gaunamas maksimalus rezultatas.

SVARBU: pašalinus samanas, jokiu būdu nepalikite neužpildytų siūlių. Neužpildytos siūlės ne tik neatrodo estetiškai, bet ir pats grindinys tampa nesaugus eksploatuoti, gaminiai, gali judėti, trintis į šalimai esančius, trupėti ir skilti.

Papildoma informacija apie valiklį

Kaip minėta, tai šarminis valiklis, kuris taip pat tinka paminklų ir antkapių valymui.

SUDĖTIS:

   • nejoninės aktyviosios paviršiaus medžiagos <5%,
   • fosfatai <5%,
   • natrio metasilikatas,
   • natrio hidroksidas,
   • kvapiosios medžiagos.

Priemonę galite įsigyti visuose Betono mozaika padaliniuose, pardavimų padalinių kontaktus rasite čia.

Norėtumėte pasikonsultuoti apie produktą? Susiekite su produktų vadybininku: [email protected] +370 (618) 74836

 

Rock on Rock 1 – produktas tepalų dėmių valymui

Rock on Rock 1 – pirmasis produktų linijos produktas, kurią sukūrėme tam, kad grindinys būtų paprastai prižiūrimas ir valomas. Liniją sudaro trys produktai, skirti tepalų dėmių, samanų ir kalkių dėmių šalinimui. Pakalbėkime apie viską paeiliui.

Rock on Rock
Produktai grindinio švarai ir tvarkai užtikrinti

Rock on Rock 1 – tepalų valiklis

Tai šarminis valiklis, skirtas tepalų, riebalų valymui. Šios dėmės dažniausiai susidaro parkingo vietose, ypač sulaukiančiose nenaujų ar techniškai netvarkingų automobilių.

KaIP taisyklingai naudoti priemonę?

Visuomet akcentuojame, kad priemonę naudojant itin svarbu laikytis visų nurodomų saugumo priemonių:

   • Naudokite pirštines, taip apsaugomos rankos
   • Naudokite apsauginius akinius, siekdami apsaugoti akis
   • Dengdami priemonę dėvėkite apsauginius drabužius
Įsigijus šią priemonę rekomenduojame pirmiausia pabandyti mažame plote.

Kaip taisyklingai padengti tepalų valiklį?

   • Pakratykite produktą ir supilkite į slėginį purkštuvą
   • padenkite dėmę priemone
   • palikite 15 minučių
   • nuplaukite gausiu vandens kiekiu / naudokite šepetį
   • esant poreikiui valymą kartokite

Kaip atrodo danga panaudojus priemonę?

Matote pavyzdį kaip atrodo danga, kurią valėme su tepalų valikliu. Dėmę papildomai patrynėme su švelniu šepečiu, tai padidina teršalų pašalinimo galimybes. Po valymo priemonė nuplauta gausiu kiekiu vandens.

Kaip matote mažesnioji dėmė visiškai išnyko. Didesnioji dėmė vis dar matoma, nors jos intensyvumas ženkliai sumažėjęs. Šiuo atveju rekomenduotume pakartotinai valyti dangą. Valymą atlikome paprastomis priemonėmis, profesionalių priemonių naudojimas – patogesnis ir intensyvesnis valymas (pavyzdžiui naudojant Kaercher aukšto slėgio vandens įrankius).

Papildoma informacija apie valiklį

Kaip minėta, tai šarminis valiklis, kuris taip pat tinka metalų valymui. Klientams rekomenduojame naudoti šį valiklį, kaip švelnesnį variantą, valant kalkių dėmes. Linijoje esantis kalkių valiklis – skirtas išskirtinai profesionaliam vartojimui. Šis produktas yra rūgštinis, pasižymintis stipriu veikimu.

SUDĖTIS:

   • nejoninės aktyviosios paviršiaus medžiagos (5≥≤15 %),
   • anijoninės aktyviosios paviršiaus medžiagos (<5 %),
   • tetranatrio EDTA druska (<5 %),
   • fosfatai (<5 %),
   • natrio metasilikatas,
   • natrio hidroksidas,
   • butilglikolis,
   • kvapiosios medžiagos.

Priemonę galite įsigyti visuose Betono mozaika padaliniuose, pardavimų padalinių kontaktus rasite čia.

Norėtumėte pasikonsultuoti apie produktą?
Susiekite su produktų vadybininku: [email protected] +370 (618) 74836

 

Elastingas siūlių užpildas

Elastingas siūlių užpildas – kas tai ir kam tinkamas naudoti? Tai – dvikomponentis kompanijos Romex GmbH produktas, skirtas paviršiams patiriantiems vidutines eismo apkrovas.

Elastingas siūlių užpildas – anaiptol ne naujiena Lietuvos rinkoje. Šis produktas veik neturintis analogų savo išskirtinių savybių dėka projektuose naudojamas nuo 2019 metų. Išskirtinių savybių: tąsus, tamprus grindinio siūlių užpildas, dėl galimybės plėstis (maksimalus išsiplėtimas iki 9,26 %), gali būti taikomas surišto ir nesurišto tipo konstrukcijoms.  

Elastingas siūlių užpildas – sprendimas aktyvaus transporto zonoms

Elastingas siūlių užpildas
Kaune, Laisvės alėjoje, grindinio siūlės įrengtos panaudojant elastingą siūlių užpildą

Produktas įrengtas dalyje Laisvės alėjos zonų, pasižyminčių ypatingų transporto aktyvumu. Būtent produkto savybės leidžia grindinį išlaikyti funkcionalų bei saugų eksploatuoti.

Kaip ir kiti Betono mozaika siūlomi siūlių užpildai, šis produktas yra laidus vandeniui, bei sumažina galimybes  įsitvirtinti sėkloms, nešvarumams ir purvui, tad apsaugo nuo nepageidaujamos augalijos. Siūlės lieka tvarkingos ir švarios.

 

Techninė produkto informacija

Produktas skirtas dangoms, kurių siūlių plotis yra nuo 5 mm ir siūlės gylis nuo 30 mm.

  • skirtas iki 7,5 t svorio transporto apkrovoms, tačiau kombinuojant su ankerių sistemomis galima apkrova gali siekti ir iki 25 t
  • skirtas siūlėms nuo 5 mm
  • siūlių gylis – nuo 30 mm
  • siūlomos produkto spalvos – neutral (smėlio), stone grey (pilka) ir basalt (tamsi pilka).
  • produktas pakuojamas į 25 kg dydžio kibirus.

Puikus sprendimas viešosioms erdvėms

Šio produkto savybės labiausiai pasiteisina instaliuojant viešosiose erdvėse, patiriančiose transporto apkrovas. Kaip minėta, derinant su ankerių sistemomis, elastingas siūlių užpildas tampa dar labiau atsparesnis ir tinkamesnis dar didesnes apkrovas patiriančioms dangoms įrengti. Tokiu atveju jis tampa puikus industrinės zonos dangos siūlių sprendimu.

Būtent viešajai erdvei pritaikytu sprendimu norime pasidalinti ir mes – elastingu siūlių užpildu užpildytos itin aktyviai eksploatuojamos pagrindinės Kauno miesto gatvės – Laisvės alėjos zonos.


Reikalinga konsultacija? Norite sužinoti daugiau apie produktą? Susisiekime!  +37061874836 Gintarė